Cable; USB 2.0; USB C plug,both sides; gold-plated; 0.5m; black
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CA-CMCM-40CU-0005-BK
Manufacturer: LANBERG
Manufacturer code: CA-CMCM-40CU-0005-BK
Product downloads
Specification for Cable; USB 2.0; USB C plug,both sides; gold-plated; 0.5m; black
| Power | 60W |
| Max. operating current | 3A |
| Contact plating | gold-plated |
| Version | USB 2.0 |
| Wire insulation material | PVC |
| Cable length | 500mm |
| Transmission rate | 0.48Gbps |
| Type of connection cable | USB - USB |
| Cable/adapter structure | both sides, USB C plug |
| Insulation colour | black |