Operational amplifier; 4.5MHz; Channels: 1; SO8; 4÷36/±2÷18VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CA3140MZ
Manufacturer: RENESAS (INTERSIL)
Manufacturer code: CA3140MZ
Specification for Operational amplifier; 4.5MHz; Channels: 1; SO8; 4÷36/±2÷18VDC
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 4.5MHz |
| Slew rate | 9V/μs |