Tape: masking; W: 48mm; L: 5m; camo; Application: masking
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CA5005
Manufacturer: HPX
Manufacturer code: CA5005
Product downloads
Specification for Tape: masking; W: 48mm; L: 5m; camo; Application: masking
| Operating temperature | max. 60°C |
| Colour | camo |
| Width | 48mm |
| Length | 5m |
| Thickness | 300µm |
| Tape application | masking |
| Type of tape | masking |
| Tape material | polyethylene coated cloth |
| Kind of adhesive | natural rubber |