Enclosure: wall mounting; X: 300mm; Y: 200mm; Z: 180mm; CAB; ABS; grey
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CAB ABS 302018 G
Manufacturer: FIBOX
Manufacturer code: CAB ABS 302018 G
Product downloads
Specification for Enclosure: wall mounting; X: 300mm; Y: 200mm; Z: 180mm; CAB; ABS; grey
| Operating temperature | -40...60°C |
| IP rating | IP65 |
| Enclosure material | ABS |
| Type of enclosure | wall mounting |
| Dimension Y | 200mm |
| Body colour | grey |
| Dimension X | 300mm |
| Dimension Z | 180mm |
| Cover colour | grey |
| Mechanical impact resistance | IK08 |