Enclosure: multipurpose; X: 200mm; Y: 300mm; Z: 170mm; QUICK; ABS
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CAB ABSQ 302017G
Manufacturer: FIBOX
Manufacturer code: CAB ABSQ 302017G
Product downloads
Specification for Enclosure: multipurpose; X: 200mm; Y: 300mm; Z: 170mm; QUICK; ABS
| Operating temperature | -40...60°C |
| IP rating | IP66, IP67 |
| Enclosure material | ABS |
| Type of enclosure | multipurpose |
| Dimension Y | 300mm |
| Body colour | grey |
| Dimension X | 200mm |
| Dimension Z | 170mm |
| Cover colour | grey |
| Cover material | ABS |
| Mechanical impact resistance | IK08 |