Enclosure: wall mounting; X: 600mm; Y: 400mm; Z: 220mm; CAB; grey
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CAB PC 604022 G
Manufacturer: FIBOX
Manufacturer code: CAB PC 604022 G
Product downloads
Specification for Enclosure: wall mounting; X: 600mm; Y: 400mm; Z: 220mm; CAB; grey
| Operating temperature | -40...80°C |
| IP rating | IP65 |
| Enclosure material | polycarbonate |
| Type of enclosure | wall mounting |
| Dimension Y | 400mm |
| Body colour | grey |
| Dimension X | 600mm |
| Dimension Z | 220mm |
| Cover colour | grey |
| Mechanical impact resistance | IK08 |