Cable; IPEX MHF I,RP-SMA female; -40÷85°C; 0÷3GHz; 50mm; 50Ω; IP68
Multiples:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Product code:
CAB505RF-0050-A-1-E
Manufacturer: GCT
Manufacturer code: CAB505RF-0050-A-1-E
Product downloads
Specification for Cable; IPEX MHF I,RP-SMA female; -40÷85°C; 0÷3GHz; 50mm; 50Ω; IP68
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP68 |
| Impedance | 50Ω |
| Cable length | 50mm |
| Connector variant | angled, straight, with o-ring seal |
| Type of connection cable | coaxial |
| Cable/adapter structure | RP-SMA female |
| Insulation colour | brown |
| Gasket material | EPDM |