Cable; HIROSE U.FL,RP-SMA female; black; -40÷85°C; 0÷3GHz; 50mm
Multiples:
250.0
Minimum quantity:
250.0
Product code:
CABLE 288 RF-050-A-1
Manufacturer: GCT
Manufacturer code: CABLE 288 RF-050-A-1
Product downloads
Specification for Cable; HIROSE U.FL,RP-SMA female; black; -40÷85°C; 0÷3GHz; 50mm
| Operating temperature | -40...85°C |
| IP rating | IP68 |
| Impedance | 50Ω |
| Cable length | 50mm |
| Kind of cable | coaxial |
| Connector variant | angled, straight, with o-ring seal |
| Type of connection cable | coaxial |
| Cable/adapter structure | RP-SMA female |
| Insulation colour | black |
| Gasket material | silicone |