IC: driver
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
CAT4137TD-GT3-1
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: CAT4137TD-GT3
Specification for IC: driver
| Output current | 30mA |
| Mounting | SMD |
| Case | TSOT23-5 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Topology | boost |
| Frequency | 1MHz |
| Output voltage | 24V |
| Input voltage | 2.2...5.5V |