Specification for Driver; LED controller; TSOT23-5
| Output current | 330mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 6.5...36V DC |
| Case | TSOT23-5 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Integrated circuit features | PWM |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Output voltage | 32V |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter, LED driver |