CAT9532HV6I-GT2
Multiples:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Product code:
CAT9532HV6I-GT2-1
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: CAT9532HV6I-GT2
Specification for CAT9532HV6I-GT2
| Mounting | SMD |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 16 |
| Power dissipation | 1W |
| Topology | boost, buck |
| Frequency | 400kHz |
| Input voltage | 2.3...5.5V |
| DC supplying current | 550µA |