Infrared thermometer; Temp: -50÷1030°C; Accur: ±1,5% or ±1,5°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CATCSLT15SFCB3K
Manufacturer: OPTRIS
Manufacturer code: CATCSLT15SFCB3K
Product downloads
Specification for Infrared thermometer; Temp: -50÷1030°C; Accur: ±1,5% or ±1,5°C
| Supply voltage | 5...30V DC |
| IP rating | IP63 |
| Interface | USB |
| Cable length | 3m |
| Standard equipment | mounting holder, USB cable |
| Probe diameter | 12mm |
| Type of meter | infrared thermometer |
| Measurement | temperature |
| Optical resolution | 15:1 |