Heat shrink sleeve; glued; 4: 1; 16mm; black; polyolefine; reel
Multiples:
25.0
Minimum quantity:
25.0
Product code:
CB-DWT(4X) 16.0-1
Manufacturer: CYG/KTG
Manufacturer code: CB-DWT(4X) 16.0
Product downloads
Specification for Heat shrink sleeve; glued; 4: 1; 16mm; black; polyolefine; reel
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of package | reel |
| Colour | black |
| Material | polyolefine |
| Version | glued |
| Shrinking ratio | 4:1 |
| Type of cable accessories | heat shrink sleeve |
| Diameter before shrinking | 16mm |
| Diameter after shrinking | 4mm |