Module: Bluetooth Classic / Low Energy; GPIO,UART; SMD; 4.0
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CB-OBS421X-24
Manufacturer: u-blox
Manufacturer code: CB-OBS421X-24
Specification for Module: Bluetooth Classic / Low Energy; GPIO,UART; SMD; 4.0
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...6V DC |
| Number of inputs/outputs | 9 |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Interface | GPIO, UART |
| Dimensions | 16x36x2.6mm |
| Type of communications module | Bluetooth Classic / Low Energy |
| Communications modules features | integrated microcontroller |
| Range | 300m |
| Transmitter output power | 13dBm |
| Transmission rate | 1.3Mbps |