Floor mat; ESD; L: 1.2m; W: 0.6m; Thk: 2mm; EN 61340-5-1; black; <4MΩ
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CBF010004
Manufacturer: COBA EUROPE
Manufacturer code: CBF010004
Product downloads
Specification for Floor mat; ESD; L: 1.2m; W: 0.6m; Thk: 2mm; EN 61340-5-1; black; <4MΩ
| Colour | black |
| Material | neoprene rubber |
| Resistance to | most of oils, most of chemical compounds |
| Version | ESD |
| Width | 600mm |
| Length | 1.2m |
| Thickness | 2mm |
| Conform to the norm | EN 61340-5-1 |
| Surface resistance | <1GΩ |