Ferrite: bead; SMD; 3000mA; 1206; R: 25mΩ; -55÷125°C; ±25%; Z: 50Ω
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
CBM04YTSH500-2
Manufacturer: Viking
Manufacturer code: CBM04YTSH500
Product downloads
Specification for Ferrite: bead; SMD; 3000mA; 1206; R: 25mΩ; -55÷125°C; ±25%; Z: 50Ω
| Mounting | SMD |
| Resistance | 25mΩ |
| Case - inch | 1206 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±25% |
| Impedance | 50Ω |
| Operating current | 3A |
| Case - mm | 3216 |
| Type of ferrite | bead |
| Test frequency | 100MHz |