Converter: AC/DC; 150W; 90÷264VAC; 28VDC; Iout: 5.35A; 93%; PCB; 3kV
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CBM150S280
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CBM150S280
Product downloads
Specification for Converter: AC/DC; 150W; 90÷264VAC; 28VDC; Iout: 5.35A; 93%; PCB; 3kV
| Mounting | PCB |
| Power | 150W |
| Operating temperature | -40...90°C |
| Protection | anti-overvoltage, over current, overheating, short circuit protection |
| Output voltage | 28V DC |
| Insulation voltage | 3kV |
| Efficiency | 93% |
| Electrical connection | THT |
| Switching frequency | 180kHz |