Converter: AC/DC; 150W; 90÷264VAC; 48VDC; Iout: 3125mA; 93%; PCB
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CBM150S480
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CBM150S480
Product downloads
Specification for Converter: AC/DC; 150W; 90÷264VAC; 48VDC; Iout: 3125mA; 93%; PCB
| Output current | 3.125A |
| Mounting | PCB |
| Power | 150W |
| Operating temperature | -40...90°C |
| Protection | anti-overvoltage, over current, overheating, short circuit protection |
| Output voltage | 48V DC |
| Insulation voltage | 3kV |
| Efficiency | 93% |
| Electrical connection | THT |
| Switching frequency | 180kHz |