Converter: AC/DC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CBM70S480
Manufacturer: CINCON
Manufacturer code: CBM70S480
Specification for Converter: AC/DC
| Mounting | PCB |
| Power | 70W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overload, overheating, short circuit protection |
| Output voltage | 48V DC |
| Insulation voltage | 3kV |
| Efficiency | 89.5% |
| Electrical connection | THT |
| Power supply/converter features | passive cooling |
| Switching frequency | 65kHz |