Sound transducer: electromagnetic signaller; SMD; 2.73kHz; 110mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CBT-09427-SMT-TR
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CBT-09427-SMT-TR
Product downloads
Specification for Sound transducer: electromagnetic signaller; SMD; 2.73kHz; 110mA
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 2.5...4.5V DC |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Height | 2.5mm |
| Operating current | 110mA |
| Body colour | black |
| Diameter | 9mm |
| Illumination | none |
| Sound level | 87dB |
| Resonant frequency | 2.73kHz |
| Type of sound transducer | elektromagnetic alarm |