U-bolt; C; steel; zinc; Thread len: 46mm; Int.width: 49mm; H: 90mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CBTC..6..49..90 (1 1/2")
Manufacturer: DROMET
Manufacturer code: CBTC..6..49..90 (1 1/2")
Specification for U-bolt; C; steel; zinc; Thread len: 46mm; Int.width: 49mm; H: 90mm
| Material | steel |
| Version | C |
| Height | 90mm |
| Internal width | 49mm |
| Thread | M6 |
| Shape | square |
| Plating material | zinc |
| Thread length | 46mm |
| Type of mounting element | u-bolt |