Enclosure: with panel; CC; X: 200mm; Y: 200mm; Z: 70mm; aluminium
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CC 70 200 200 ME
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: CC 70 200 200 ME
Product downloads
Specification for Enclosure: with panel; CC; X: 200mm; Y: 200mm; Z: 70mm; aluminium
| Enclosure material | aluminium |
| Type of enclosure | with panel |
| Dimension Y | 200mm |
| Body colour | grey |
| Dimension X | 200mm |
| Dimension Z | 70mm |
| Frame colour | red |
| Enclosures application | universal |