Fuse: fuse; quick blow; 3.5A; 32VDC; soldered,SMD; 1.6x0.81x0.47mm
Multiples:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Product code:
CC06H3-5A-TR
Manufacturer: EATON/Bussmann
Manufacturer code: CC06H3-5A-TR
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; quick blow; 3.5A; 32VDC; soldered,SMD; 1.6x0.81x0.47mm
| Mounting | SMD |
| Resistance | 23mΩ |
| Case - inch | 0603 |
| Kind of fuse | miniature |
| Kind of package | reel, tape |
| Current rating | 3.5A |
| Rated voltage | 32V DC |
| Case - mm | 1608 |
| Voltage drop | 100mV |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 50A |