Fuse: fuse; quick blow; 2.5A; 63VDC; soldered,SMD; 3.2x1.6x0.65mm
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
CC12H2-5A-TR
Manufacturer: EATON/Bussmann
Manufacturer code: CC12H2-5A-TR
Product downloads
Specification for Fuse: fuse; quick blow; 2.5A; 63VDC; soldered,SMD; 3.2x1.6x0.65mm
| Mounting | SMD |
| Resistance | 79mΩ |
| Case - inch | 1206 |
| Kind of fuse | miniature |
| Kind of package | reel, tape |
| Soldering temperature | 260°C / 10 s |
| Current rating | 2.5A |
| Rated voltage | 63V DC |
| Case - mm | 3216 |
| Type of fuse | fuse |
| Fuse characteristics | quick blow |
| Breaking capacity | 50A |