ARM microcontroller; Flash: 128kB; VQFN32; 1.8÷3.8VDC; RAM: 20kB
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CC1310F128RHBT
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: CC1310F128RHBT
Product downloads
Specification for ARM microcontroller; Flash: 128kB; VQFN32; 1.8÷3.8VDC; RAM: 20kB
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.8...3.8V DC |
| Case | VQFN32 |
| Number of inputs/outputs | 15 |
| Type of integrated circuit | ARM microcontroller |
| Operating temperature | -45...85°C |
| Interface | GPIO, I2C, I2S, SPI, SSI x2 |
| Ciphering | AES128 |
| Communictions protocol | IEEE 802.15.4 g |
| Receiver sensitivity | -124dBm |
| Kind of architecture | Cortex M3 |
| Transmitter output power | 15dBm |