Converter: DC/DC; 3W; Uin: 12V; 3.3VDC; Iout: 800mA; DIP7; 4.5g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CC3-1203SF-E
Manufacturer: TDK-LAMBDA
Manufacturer code: CC3-1203SF-E
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 3W; Uin: 12V; 3.3VDC; Iout: 800mA; DIP7; 4.5g
| Output current | 800mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP7 |
| Power | 3W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overload |
| Body dimensions | 22.86x16.62x8.51mm |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Input voltage | 12V DC |
| Efficiency | 71...90% |
| Number of outputs | 1 |