Oscilloscope probe; Band: 1MHz; Rise time: 0,35μs; I AC: 7÷70A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CC770
Manufacturer: TESTEC
Manufacturer code: CC770
Product downloads
Specification for Oscilloscope probe; Band: 1MHz; Rise time: 0,35μs; I AC: 7÷70A
| Cable length | 1m |
| Dimensions | 262x81x36mm |
| Max. input voltage | 600V |
| Conform to the norm | CAT II 600V, CAT III 300V, EN 61010 |
| Cable/adapter structure | BNC plug |
| Kind of probe | current |
| Measurement | AC current, DC current |
| Type of measuring probe | for oscilloscope |