Converter: DC/DC; 10W; Uin: 4.5÷18V; Uout: 3.3VDC; Iout: 2.6A; 4g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CCG10-12-03SF
Manufacturer: TDK-LAMBDA
Manufacturer code: CCG10-12-03SF
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 10W; Uin: 4.5÷18V; Uout: 3.3VDC; Iout: 2.6A; 4g
| Output current | 2.6A |
| Mounting | THT |
| Power | 10W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | over current |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Input voltage | 4.5...18V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 88% |
| Number of outputs | 1 |