Converter: DC/DC; 10W; Uin: 9÷36V; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; 4g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CCG10-24-12DF
Manufacturer: TDK-LAMBDA
Manufacturer code: CCG10-24-12DF
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 10W; Uin: 9÷36V; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; 4g
| Output current | 420mA |
| Mounting | THT |
| Power | 10W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | over current |
| Output voltage | 12V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 89% |
| Output current 2 | 420mA |
| Output voltage 2 | -12V DC |
| Number of outputs | 2 |