Converter: DC/DC; 15W; Uin: 9÷36V; 15VDC; Iout: 1A; 25.4x9.9x25.4mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CCG15-24-15S
Manufacturer: TDK-LAMBDA
Manufacturer code: CCG15-24-15S
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 15W; Uin: 9÷36V; 15VDC; Iout: 1A; 25.4x9.9x25.4mm
| Output current | 1A |
| Mounting | THT |
| Power | 15W |
| Operating temperature | -40...110°C |
| Protection | anti-overload |
| Body dimensions | 25.4x9.9x25.4mm |
| Output voltage | 15V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 88% |
| Number of outputs | 1 |