Converter: DC/DC; 1.5W; Uin: 4.5÷18V; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CCG1R5-12-15DF
Manufacturer: TDK-LAMBDA
Manufacturer code: CCG1R5-12-15DF
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 1.5W; Uin: 4.5÷18V; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC
| Output current | 50mA |
| Mounting | THT |
| Power | 1.5W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | over current |
| Output voltage | 15V DC |
| Input voltage | 4.5...18V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 78% |
| Output current 2 | 50mA |
| Output voltage 2 | -15V DC |
| Number of outputs | 2 |