Converter: DC/DC; 1.5W; Uin: 9÷36V; Uout: 3.3VDC; Iout: 400mA; 3g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CCG1R5-24-03SF
Manufacturer: TDK-LAMBDA
Manufacturer code: CCG1R5-24-03SF
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 1.5W; Uin: 9÷36V; Uout: 3.3VDC; Iout: 400mA; 3g
| Output current | 400mA |
| Mounting | THT |
| Power | 1.5W |
| Operating temperature | -40...100°C |
| Protection | over current |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 77% |
| Number of outputs | 1 |