Converter: DC/DC; 30W; Uin: 9÷36V; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; 20g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CCG30-24-12D
Manufacturer: TDK-LAMBDA
Manufacturer code: CCG30-24-12D
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 30W; Uin: 9÷36V; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; 20g
| Output current | 1.25A |
| Mounting | THT |
| Power | 30W |
| Operating temperature | -40...110°C |
| Protection | anti-overload |
| Body dimensions | 25.4x9.9x25.4mm |
| Output voltage | 12V DC |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 89% |
| Output current 2 | 1.25A |
| Output voltage 2 | -12V DC |
| Number of outputs | 2 |