Converter: DC/DC; 23.1W; Uin: 18÷76V; 3.3VDC; Iout: 7A; 20g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CCG30-48-03S
Manufacturer: TDK-LAMBDA
Manufacturer code: CCG30-48-03S
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 23.1W; Uin: 18÷76V; 3.3VDC; Iout: 7A; 20g
| Output current | 7A |
| Mounting | THT |
| Power | 23.1W |
| Operating temperature | -40...110°C |
| Protection | anti-overload |
| Body dimensions | 25.4x9.9x25.4mm |
| Output voltage | 3.3V DC |
| Insulation voltage | 1.5kV DC |
| Efficiency | 87% |
| Number of outputs | 1 |