Capacitor: ceramic; 22pF; 100V; C0G; ±5%; THT; 2.5mm
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
CCK-22P/100V-2.5
Manufacturer: SR PASSIVES
Manufacturer code: CCK-22P/100V-2.5
Specification for Capacitor: ceramic; 22pF; 100V; C0G; ±5%; THT; 2.5mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 100V |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Tolerance | ±5% |
| Terminal pitch | 2.5mm |
| Capacitance | 22pF |
| Type of capacitor | ceramic |
| Dielectric | C0G |