Capacitor: ceramic; 3.3nF; 100V; Z5U; ±20%; THT; 2.5mm
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
CCK-3N3/2.5
Manufacturer: SR PASSIVES
Manufacturer code: CCK-3N3/2.5
Specification for Capacitor: ceramic; 3.3nF; 100V; Z5U; ±20%; THT; 2.5mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 100V |
| Operating temperature | 10...85°C |
| Tolerance | ±20% |
| Terminal pitch | 2.5mm |
| Capacitance | 3.3nF |
| Type of capacitor | ceramic |
| Dielectric | Z5U |