Capacitor: ceramic; 4.7pF; 100V; C0G; ±0.25pF; THT; 2.5mm
Multiples:
100.0
Minimum quantity:
100.0
Product code:
CCK-4P7/100V-2.5
Manufacturer: SR PASSIVES
Manufacturer code: CCK-4P7/100V-2.5
Specification for Capacitor: ceramic; 4.7pF; 100V; C0G; ±0.25pF; THT; 2.5mm
| Mounting | THT |
| Operating voltage | 100V |
| Operating temperature | -25...85°C |
| Terminal pitch | 2.5mm |
| Capacitance | 4.7pF |
| Type of capacitor | ceramic |
| Dielectric | C0G |
| Capacitance tolerance | ±0.25pF |