USB power supply; USB A socket,USB C socket; Sup.volt: 12÷24VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CCMLC20C-01
Manufacturer: BASEUS
Manufacturer code: CCMLC20C-01
Specification for USB power supply; USB A socket,USB C socket; Sup.volt: 12÷24VDC
| Supply voltage | 12...24V DC |
| Power | 45W |
| Colour | black |
| Maximum current | 6A |
| Additional functions | voltmeter |
| Standard | Quick Charge 2.0, Quick Charge 3.0 |
| Kind of input connector | plug for car lighter socket |
| Kind of output connector | USB A socket, USB C socket |