Sound transducer: electromagnetic signaller; SMD; 2.4kHz; 40mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CD-1206-SMT
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CD-1206-SMT
Product downloads
Specification for Sound transducer: electromagnetic signaller; SMD; 2.4kHz; 40mA
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 4...8V DC |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Height | 9mm |
| Operating current | 40mA |
| Body colour | black |
| Diameter | 12mm |
| Illumination | none |
| Sound level | 94dB |
| Resonant frequency | 2.4kHz |
| Type of sound transducer | elektromagnetic alarm |