Sensor: capacitive; Range: 6mm; OUT: NPN / NO; Usup: 10÷30VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CD50CNF06NO
Manufacturer: CARLO GAVAZZI
Manufacturer code: CD50CNF06NO
Product downloads
Specification for Sensor: capacitive; Range: 6mm; OUT: NPN / NO; Usup: 10÷30VDC
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 50mA |
| Operating temperature | 0...60°C |
| IP rating | IP67 |
| Range | 6mm |
| Output configuration | NPN / NO |
| Type of sensor | capacitive |
| Switching frequency max | 10Hz |