IC: peripheral circuit; clock buffer; TSSOP8; 2.3÷3.6VDC; I/O: 1/4
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
CDCV304PWR
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: CDCV304PWR
Product downloads
Specification for IC: peripheral circuit; clock buffer; TSSOP8; 2.3÷3.6VDC; I/O: 1/4
| Output current | 24mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.3...3.6V DC |
| Case | TSSOP8 |
| Number of inputs/outputs | 1/4 |
| Type of integrated circuit | peripheral circuit |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 8 |
| Frequency | 200MHz |
| Kind of integrated circuit | clock buffer |
| Max operating temperature | 85°C |