Loudspeaker; miniature; 500mW; 8Ω; Ø12x3mm; 20kHz; Ø: 12mm; PET
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
CDM-12008
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CDM-12008
Product downloads
Specification for Loudspeaker; miniature; 500mW; 8Ω; Ø12x3mm; 20kHz; Ø: 12mm; PET
| Power | 500mW |
| Colour | silver |
| Enclosure material | metal |
| Material | PET |
| Impedance | 8Ω |
| Diameter | 12mm |
| Sound level | 90dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | miniature |
| Sound frequency | 20kHz |