Loudspeaker; miniature; 300mW; 8Ω; Ø20x3.1mm; 7kHz; Ø: 20mm; PEN
Multiples:
1200.0
Minimum quantity:
1200.0
Product code:
CDM-20008
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CDM-20008
Product downloads
Specification for Loudspeaker; miniature; 300mW; 8Ω; Ø20x3.1mm; 7kHz; Ø: 20mm; PEN
| Power | 300mW |
| Operating temperature | -20...55°C |
| Colour | black, silver |
| Enclosure material | metal |
| Impedance | 8Ω |
| Diameter | 20mm |
| Maximum power | 500mW |
| Sound level | 92dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | miniature |