Loudspeaker; miniature; 700mW; 8Ω; 15x11x3mm; 10kHz; mylar
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
CDS-15118B-L1003
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CDS-15118B-L1003
Specification for Loudspeaker; miniature; 700mW; 8Ω; 15x11x3mm; 10kHz; mylar
| Power | 700mW |
| Colour | black, silver |
| Impedance | 8Ω |
| Maximum power | 1W |
| Sound level | 91dB |
| Resonant frequency | 500Hz |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | miniature |