Loudspeaker; miniature; 1W; 4Ω; 20x14x3.2mm; 20kHz; PEN; Len: 100m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
500.0
Product code:
CDS-20144-L100
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CDS-20144-L100
Product downloads
Specification for Loudspeaker; miniature; 1W; 4Ω; 20x14x3.2mm; 20kHz; PEN; Len: 100m
| Power | 1W |
| Operating temperature | -30...70°C |
| Colour | black, silver |
| Impedance | 4Ω |
| Cable length | 100m |
| Kit contents | cables |
| Maximum power | 1.2W |
| Sound level | 92dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | miniature |
| Sound frequency | 20kHz |