Loudspeaker; miniature; 1.5W; 8Ω; 25x14x4.5mm; 20kHz; fabric
Multiples:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Product code:
CDS-25148-L100
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CDS-25148-L100
Product downloads
Specification for Loudspeaker; miniature; 1.5W; 8Ω; 25x14x4.5mm; 20kHz; fabric
| Power | 1.5W |
| Operating temperature | -20...55°C |
| Colour | black |
| Enclosure material | ABS |
| Material | fabric |
| Impedance | 8Ω |
| Cable length | 100m |
| Kit contents | cables |
| Maximum power | 2W |
| Sound level | 94dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | miniature |
| Sound frequency | 20kHz |