Loudspeaker; miniature; 2W; 8Ω; 27x20x5.9mm; 20kHz; fabric
Multiples:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Product code:
CDS-27208-L100
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CDS-27208-L100
Product downloads
Specification for Loudspeaker; miniature; 2W; 8Ω; 27x20x5.9mm; 20kHz; fabric
| Power | 2W |
| Operating temperature | -20...55°C |
| Colour | black, silver |
| Enclosure material | ABS |
| Material | fabric |
| Impedance | 8Ω |
| Cable length | 100m |
| Panel cutout diameter | 13.8mm |
| Kit contents | cables |
| Sound level | 95dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | miniature |
| Sound frequency | 20kHz |