Loudspeaker; general purpose; 1W; 16Ω; Ø36x4.6mm; 20kHz; Ø: 36mm
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
CDS-3646-16-SP
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CDS-3646-16-SP
Product downloads
Specification for Loudspeaker; general purpose; 1W; 16Ω; Ø36x4.6mm; 20kHz; Ø: 36mm
| Power | 1W |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Colour | half-transparent, white |
| Impedance | 16Ω |
| Diameter | 36mm |
| Maximum power | 1.5W |
| Sound level | 91dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | general purpose |
| Sound frequency | 20kHz |