Loudspeaker; general purpose; 250mW; 32Ω; Ø40x5.1mm; 6kHz; Ø: 40mm
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
CDS-4051-32-SP
Manufacturer: Same Sky
Manufacturer code: CDS-4051-32-SP
Product downloads
Specification for Loudspeaker; general purpose; 250mW; 32Ω; Ø40x5.1mm; 6kHz; Ø: 40mm
| Power | 250mW |
| Operating temperature | -30...60°C |
| Colour | black |
| Material | PET |
| Impedance | 32Ω |
| Diameter | 40mm |
| Maximum power | 500mW |
| Sound level | 92dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | general purpose |