Loudspeaker; general purpose; 4W; 4Ω; 42.5x42.5x21.6mm; 20kHz
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
500.0
Product code:
CDS-4221-44SP
Manufacturer: CUI Devices
Manufacturer code: CDS-4221-44SP
Product downloads
Specification for Loudspeaker; general purpose; 4W; 4Ω; 42.5x42.5x21.6mm; 20kHz
| Power | 4W |
| Operating temperature | -20...60°C |
| Colour | black |
| Material | paper |
| Impedance | 4Ω |
| Maximum power | 5W |
| Sound level | 83dB |
| Type of sound transducer | loudspeaker |
| Kind of loudspeaker | general purpose |
| Sound frequency | 20kHz |